Pages Menu
Google+Google+Google+
Categories Menu

Kategorie: dne Leden 18, 2016 v за нотами, Новини в індустрії краси, Парфумерія, Цікаво знати | Bez komentářů

Парфумерна нота Мускус: коштовна речовина

Парфумерна нота Мускус: коштовна речовина

Напевно, мускус – одна з найбільш відомих парфумерних нот, яка використовується у величезій кількості відомих (і не дуже) ароматів. Переконана, ви чули, мускус – це речовина з дуже сильним запахом, яку виділяють залози секреції деяких тварин: видра, хохуля, олень кабарга. А що ще ви знаєте про мускус?

Наприклад, чули, що крім залоз згадуваних тварин, мускус також можна видобути з коренів деяких рослин? Доречі,
історія видобутку мускусу налічує вже кілька століть. Вперше зацікавилися на Сході. Там цінний інгрідієнт знали як результат виділень оленів кабарга.  У світі тварин виділення мускусу використовуються самцями для помічення своїх територій і для привертання уваги самок. На жаль, в ті часи процедура видобуття мускусу була складна і полягала в тому, що оленя треба було вбити. Тільки потім за допомогою спеціальних маніпуляцій можна було виділити потрібну секрецію. Мускус високо цінувався і коштував дорожче, ніж будь-які інші парфумерні інгрідієнти.

Олень кабарга, http://goo.gl/v0hMrY

Олень кабарга, http://goo.gl/v0hMrY

В наш час є більш гуманний спосіб добування мускусу органічного походження. Велику кількість кабарга вирощують на спеціальних фермах. Коли олені починають виділяти потрібну секрецію (досягають статевої зрілості), тварин за допомогою спеціального пристрою відловлюють, щоб уникнути можливого контакту з людиною. Оленя присипляють і через спеціальний срібний жолобок отримують мускусну секрецію. По завершенню процедури олень прокидається і повертається до решти тварин. За рахунок великої вартості мускусу використовується він лише в найдорожчих парфумах.
Як я вже згадувала, окрім натурального мускусу (з залоз тварин) є рослини, які містять у собі речовину лактон, властивості якої аналогічні тваринному мускусу.

Мускус, http://goo.gl/6bHMTO

Мускус, http://goo.gl/6bHMTO

Мускус буває різної якості: найвища має темно-фіолетовий колір і  перетворюється при засиханні на темні зерна. Традиційно найкращим мускусом у світі вважається той, що імпортується з Тибету і Непалу.

Як я казала вище, мускус з давніх часів використовується в парфумерній справі як одна з сильних ароматичних речовин. Він може бути як основою композиції, так і однією зі складових. В наш час більшість ароматів, в яких використовується мускус, містить його синтетичні аналоги.

 

 

 

 

 

[Celkem: 0   Průměr: 0/5]

Olesya Divnich

Aktualizováno:

Váš komentář

Цю статтю ще ніхто не коментував. Будьте першими.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This