Pages Menu
Google+Google+Google+
Categories Menu

Kategorie: dne 25 prosince, 2015 v бренди парфумів, історії парфумів, Цікаво знати | Bez komentářů

Легендарні Chanel №5. Історія аромату

Легендарні Chanel №5. Історія аромату

Я вирішила додати ще одну постійну рубрику – „Історії парфумів“, в якій будемо з вами знайомитися з цікавими фактами про легендарні аромати. І оскільки грудень я умовно присвятила бренду Chanel (писала для вас про парфумера будинку Ернеста Бо і про сам бренд), то і сьогодні пропоную поговорити про найвідоміший аромат Chanel – легендарні парфуми Chanel №5.

 

http://goo.gl/lezp6j

http://goo.gl/lezp6j

Початкові ноти: туніський неролі, іланг-іланг, альдегіди

Серце: абсолют жасмину з Грасса, абсолют травневої троянди

База: сандал, ветивер, ваніль

Навколо створення найбільш відомих у світі парфумів Chanel № 5 існує безліч легенд. Відомо, що їхня історія починається у 20-х роках минулого століття: саме тоді Коко Шанель познайомилася з талановитим парфумером Ернестом Бо. Побачивши в ньому справжнього митця, Коко довірила Ернесту створити особливий аромат. Головної умовою була унікальність композиції. Шанель бажала отримати „запах жінки“, а популярні на той час квіткові аромати з модними нотами конвалії та троянди. Квіткові парфуми Шанель взагалі не любила.

http://goo.gl/YGNixh

http://goo.gl/YGNixh

Ернесту Бо першому вдалося створити штучний повноцінний аромат, в основі якого були молекули альдегідів. Саме їм Chanel №5 завдячує своєю славою. Хоча взагалі до складу цих парфумів входить близько 80 інгредієнтів. Існую парфумерна легенда, за якою Ернет Бо, експериментуючи з альдегідами, випадково порушив пропорції і саме так створив свій шедевр. Щоправда, цю байку спростовують документи, в яких зазначено,  парфумер надав Коко зразки аромату в двох серіях:  з 1-го по 5-й, і з 20-го по 24-й. Ернест Бо попросив Шанель обрати один зразок. І Коко, як ви, напевно, здогадуєтеся, сподобався №5. Коли настав час дати назву аромату, Коко начебто сказала: „Я представляю колекцію суконь п’ятого числа п’ятого місяця (в травні). Отже, і залишимо парфумам номер, який вони вже мають. Він принесе  нам успіх“. До речі, улюбленим числом мадам Шанель, як кажуть, було саме число 5, а 5 травня парфумерний світ святкує день народження Chanel №5.

http://goo.gl/QRII0O

http://goo.gl/QRII0O

Далі настав час подумати над флаконом майбутньої парфумерної зірки. До цього надавали перевагу флаконам незвичайних форм,що здатні були здивувати покупців. Коко Шанель навпаки була прибічницею ідеї простоти. Вона запропонувала флакон у формі прозорого паралелепіпеда, який милуватися золотистою рідиною, що наповнювала його. Шанель вважала, що цінним має бути не сам флакон, а виключно його вміст. Тож відома форма флакона Chanel №5 стала зразком класики 20-го століття і навіть представлена як експонат Музею сучасного мистецтва у Нью-Йорку.

Проте, навіть коли парфуми були готові до продажу, Коко Шанель не поспішала. Натомість вигадала просту і ефективну рекламну кампанію своїх парфумів. Кожній своїй подрузі (а всі вони належали до вищого світу) дизайнерка подарувала флакон Chanel №5. Незабаром звістка про непересічний аромат облетіла геть весь вищий світ. Утворився навіть таємний клуб прихильниць Chanel №5. Тому від початку продажу парфуми відразу набули нечуваної популярності у покупців.

http://goo.gl/Rf6hzz

http://goo.gl/Rf6hzz

Далі парфуми від  Chanel  рекламували найвідоміші зірки світу: Катрін Деньов, Кароль Буке, Ніколь Кідман, Одрі Тоту. Цікаво, що саме Шанель першою здогадалася використовувати знаменитостей з метою реклами продукції.

Гадаю, всі знають історію, яка сталася у 1954 році. Тоді один журналіст під час інтерв’ю з Мерилін Монро запитав у зірки: „Що на вас одягнено, коли ви лягаєте спати?“. Відповідь актриси ви знаєте: „Кілька крапель Chanel №5“. Ця фраза стала знаменитим слоганом рекламної компанії.

До речі, одним з останніх облич Chanel №5 став актор Бред Пітт – перший чоловік, який представляє легендарний аромат.

https://goo.gl/XFpU4f

https://goo.gl/XFpU4f

А ви знали, що кожні 30 секунд у світі продається 1 флакон Chanel №5?

Olesya Divnich

Aktualizováno:

Váš komentář

Цю статтю ще ніхто не коментував. Будьте першими.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Share This